Щоб приблизно розуміти на якому етапі створення ЛБД-технології ми знаходимося.
Послідовність, починаючи від виникнення ідеї, її (ідеї) опрацювання, попереднього і детального проектування, а також початку будівництва інноваційного промислового об’єкту, а, в нашому випадку, ЛБД-технології як нам представляється, в спрощеному варіанті складається з наступних етапів:
I. Концептуальна розробка.
II. Структурна розробка.
III. Апаратна розробка.
IV. Розробка проектної і робочої документації.
V. Авторський нагляд.
I. Концептуальна розробка
Концептуальна розробка інноваційного промислового об’єкту, що виконує пред’явлені до нього базові технічні вимоги (у нашому випадку ЛБД-технологія), відповідає на питання – чи можливо спроектувати ЛБД-технологію, що складається з нині існуючих у людського співтовариства технологічних процесів, як багаторазово випробуваних, так і інноваційних. В процесі концептуальної розробки остаточно формуються базові технічні вимоги.
Базові технічні вимоги, які повинен виконувати інноваційний промисловий об’єкт або, в нашому випадку – ЛБД-технологія:
- ЛБД-технологія під час своєї роботи не повинна споживати енергію і енергоносії ззовні, використовуючи для своєї роботи і розвитку енергію, яка міститься в субстанції, що переробляється ЛБД-технологією.
- ЛБД-технологія не повинна мати абсолютно (!) ніяких шкідливих викидів в довкілля.
- ЛБД-технологія повинна самоокуповуватися і отримувати кошти на свої поточні витрати за рахунок товарної продукції, що випускається нею, з субстанції, що переробляється нею ж.
- ЛБД-технологія повинна переробляти такі субстанції, як: несортовані тверді побутові відходи (ТПВ); ТПВ будь ким раніше відсортоване; відходи по своєму морфологічному складу схожі на ТПВ та іньше (повніший список всього того, що переробляє ЛБД-технологія, дивися в рекламній статті по ЛБД-технології) без попередньої підготовки всього вище згаданого.
- ЛБД-технологія практично виключає контакт людини з ТПВ.
II. Структурна розробка
Структурна розробка ЛБД-технології відповідає на наступні питання:
- Які технологічні процеси повинні входити в ЛБД-технологію.
- Як повинні взаємодіяти між собою технологічні процеси, що входять до складу ЛБД-технології.
- Які додаткові витратні матеріали споживає ЛБД-технологія.
III. Апаратна розробка
На етапі апаратної розробки проводяться наступні роботи:
- На базі структурної розробки формуються конкретні технічні умови (ТУ) до усього комплексу будівель, споруд, під’їзних шляхів, комунікацій, до технологічних процесів, апаратури і інше, пов’язаних із створенням ЛБД-технології.
- Підбирається конкретна апаратура під конкретні технологічні процеси спираючись на вищезгадані ТУ.
- Проектується конкретна апаратура під конкретні технологічні процеси спираючись на вищезгадані ТУ.
- Визначаються: поточна вартість підібраної апаратури; фірми, що її випускають; фірми, які в змозі виготовити спроектовану нами апаратуру; орієнтовна вартість виготовлення спроектованої нами апаратури.
- Розробляється оптимальна система взаємодії між технологічними процесами, що складаються з підібраної і спроектованої апаратури.
- Проводяться необхідні науково-дослідні роботи (НДР) і інженерні дослідження.
- Визначаються фірми і організації, які зможуть проводити будівельні, монтажні і пуско-налагоджувальні роботи на усьому комплексі будівель, споруд, під’їзних шляхів, комунікацій, технологічних процесів, апаратури і інше, пов’язаних із створенням ЛБД-технології.
- Складається орієнтовна (!) кошторисна вартість для створення ЛБД-технології.
IV. Розробка проектної і робочої документації
На етапі розробки проектної і робочої документації проводяться:
- Увесь комплекс робіт по землевідведенню під будівництво заводу, працюючого по ЛБД-технології.
- Топографічна зйомка.
- Розробка архітектурно-будівельних і технологічних рішень.
- Розробка генерального плану об’єкту з прив’язкою до конкретної місцевості, в який входять транспортні шляхи і розв’язки; розміщення будівель і споруд; розміщення інженерних мереж і комунікацій.
- Відповідно до генерального плану проектуються транспортні шляхи і розв’язки; виробничі будівлі, споруди і їх комплекси, а також інженерне устаткування, мережі і комунікації.
- Підготовка спеціальних розділів проектної документації.
- Підготовка робочої (!) кошторисної документації.
V. Авторський нагляд
Авторський нагляд включає роботи, пов’язані з контролем проектантами дотримання в процесі будівництва, монтажу і пуско-налагоджувальних робіт вимог проектної документації.
На якому етапі ми знаходимося?
Ми повністю пройшли концептуальну розробку і практично у нас завершена структурна розробка. Приступивши до апаратної розробки, ми дійшли висновку, що на цьому етапі необхідно притягати досить широке коло фахівців з різних галузей науки і дуже вузьких фахівців з деяких напрямів науки. Також з’являється необхідність проведення науково дослідницьких робіт за деякими напрямами науки. Стало зрозуміло, що якісну апаратну розробку провести силами учених-ентузіастів неможливо. За нашими попередніми розрахунками для проведення грамотної апаратної розробки яка спиратиметься на результати вже проведених нами концептуальною і структурною розробок, необхідно в районі півроку і в районі семи десяти тисяч євро. Це, на жаль, без урахування засобів і термінів, необхідних для проведення науково дослідницьких робіт!
Результатом апаратної розробки будуть грамотні відповіді на питання, які ставить перед нами процес апаратної розробки ЛБД-технології, і які персоналізуються і документально підтвердяться. Спираючись на ці відповіді вже з дуже великою мірою вірогідності можна говорити і про собівартість ЛБД-технології, і про терміни її окупності, і про площі, які нею будуть зайняті, і про багато чого інше.
На базі проведеної апаратної розробки (надзвичайно важливо, щоб апаратна розробка була проведена разом з необхідними науково дослідницькими роботами) при сприятливому збігу ряду обставин, вже можна приступати до етапу розробки проектної і робочої документації.